MCW0406MD5230BP100
Mfr.Part #
MCW0406MD5230BP100
Description
RES SMD 523 OHM 1/4W 0604 WIDE
Factory Lead Time :
49 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Width :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.063W 1.00mmx1.60mm
Length :
990.6μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
523Ohms
Composition :
Thin Film
Max Operating Temperature :
155°C
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Vishay MCW0406MD5230BP100
MCW AT - Precision Series, Thin Film, 523Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C