MCW0406MD3920BP100
Mfr.Part #
MCW0406MD3920BP100
Description
RES SMD 392 OHM 1/4W 0604 WIDE
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
392Ohms
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.063W 1.00mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
2
Vishay MCW0406MD3920BP100
MCW AT - Precision Series, Thin Film, 392Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C