MCW0406MD2200BP100
Mfr.Part #
MCW0406MD2200BP100
Description
RES SMD 220 OHM 1/4W 0604 WIDE
Resistance :
220Ohm
Size / Dimension :
0.039Lx0.063W 1.00mmx1.60mm
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
6 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
ROHS3 Compliant
Vishay MCW0406MD2200BP100
MCW AT - Precision Series, Thin Film, 220Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C