MCW0406MD1402BP100
Mfr.Part #
MCW0406MD1402BP100
Description
RES SMD 14K OHM 1/4W 0604 WIDE
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.6002mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Max Power Dissipation :
250mW
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
990.6μm
Resistance :
14kOhms
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.063W 1.00mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Max Operating Temperature :
155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Vishay MCW0406MD1402BP100
MCW AT - Precision Series, Thin Film, 14kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C