MCW0406MD1331BP100
Mfr.Part #
MCW0406MD1331BP100
Description
RES SMD 1.33K OHM 1/4W 0604 WIDE
Size / Dimension :
0.039Lx0.063W 1.00mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
1.33kOhms
Factory Lead Time :
21 Weeks
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Vishay MCW0406MD1331BP100
MCW AT - Precision Series, Thin Film, 1.33kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C