MCW0406MD1272BP100
Mfr.Part #
MCW0406MD1272BP100
Description
RES SMD 12.7K OHM 1/4W 0604 WIDE
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Length :
990.6μm
Max Operating Temperature :
155°C
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.6002mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.063W 1.00mmx1.60mm
Resistance :
12.7kOhms
Package / Case :
Wide 0604 (1610 Metric), 0406
Vishay MCW0406MD1272BP100
MCW AT - Precision Series, Thin Film, 12.7kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C