MCW0406MD1152BP100
Mfr.Part #
MCW0406MD1152BP100
Description
RES SMD 11.5K OHM 1/4W 0604 WIDE
Factory Lead Time :
21 Weeks
Width :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Length :
990.6μm
Resistance :
11.5kOhms
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.039Lx0.063W 1.00mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
355.6μm
Wide 0604 (1610 Metric), 0406
Vishay MCW0406MD1152BP100
MCW AT - Precision Series, Thin Film, 11.5kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C