MCLA3216V1-R470-R
Mfr.Part #
MCLA3216V1-R470-R
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
FIXED IND 470NH 200MA 500MOHM SM
Ratings :
AEC-Q200
Series :
MCLA3216V1
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Inductance :
470 nH
Q @ Freq :
30 @ 25MHz
Current Rating (Amps) :
200 mA
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
125MHz
Tolerance :
±10%
Inductance Frequency - Test :
25 MHz
DC Resistance (DCR) :
500mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Datasheets
MCLA3216V1-R470-R
Eaton-Electronics Division MCLA3216V1-R470-R
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD