MCLA3216V1-3R3-R
Mfr.Part #
MCLA3216V1-3R3-R
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
FIXED IND 3.3UH 50MA 500MOHM SMD
Ratings :
AEC-Q200
Inductance Frequency - Test :
10 MHz
Series :
MCLA3216V1
DC Resistance (DCR) :
500mOhm Max
Inductance :
3.3 µH
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Frequency - Self Resonant :
41MHz
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Tolerance :
±10%
Current Rating (Amps) :
50 mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
35 @ 10MHz
Datasheets
MCLA3216V1-3R3-R
Eaton-Electronics Division MCLA3216V1-3R3-R
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD