MCLA2012V1-R047-R
Mfr.Part #
MCLA2012V1-R047-R
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
FIXED IND 47NH 300MA 150MOHM SMD
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Features :
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Q @ Freq :
25 @ 50MHz
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package :
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
320MHz
Ratings :
AEC-Q200
Current Rating (Amps) :
300 mA
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Series :
MCLA2012V1
Inductance :
47 nH
Inductance Frequency - Test :
50 MHz
Datasheets
MCLA2012V1-R047-R
Eaton-Electronics Division MCLA2012V1-R047-R
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD