MCL2V0603-330-R
Mfr.Part #
MCL2V0603-330-R
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
IND MCL2V0603 33NH 110MA 2.2
Series :
MCL2V
Inductance :
33 nH
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Material - Core :
Ceramic
Frequency - Self Resonant :
1.8GHz
Tolerance :
±5%
Q @ Freq :
12 @ 300MHz
Ratings :
Inductance Frequency - Test :
300 MHz
Current - Saturation (Isat) :
DC Resistance (DCR) :
2.2Ohm Max
Current Rating (Amps) :
110 mA
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Termination :
Standard
Datasheets
MCL2V0603-330-R
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD