MCL2012V1-100-R
Mfr.Part #
MCL2012V1-100-R
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
FIXED IND 10UH 100MA 650MOHM SMD
Fixed Inductors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency - Self Resonant :
24MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Size / Dimension :
0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm
Inductance :
10μH
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
650mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
MCL2012V1
Supplier Device Package :
Current Rating (Amps) :
100mA
Datasheets
MCL2012V1-100-R
Eaton-Electronics Division MCL2012V1-100-R
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD