MCJCU32MLB7106MPPDT1
Mfr.Part #
MCJCU32MLB7106MPPDT1
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 10UF 50V X7R 1210
Capacitance :
10 µF
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V
Lead Style :
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Base Product Number :
MCJCU32
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
MCJC
TAIYO YUDEN MCJCU32MLB7106MPPDT1
MCJC 10 μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MCJCU32MLB7106MPPDT1 Overview
Programs on this device are of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.
MCJCU32MLB7106MPPDT1 Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)