MCJCU31LAB7225KTPA1J
Mfr.Part #
MCJCU31LAB7225KTPA1J
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 2.2UF 50V X7R 1206
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±10%
Capacitance :
2.2 μF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Base Product Number :
MCJCU31
Lead Spacing :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
TAIYO YUDEN MCJCU31LAB7225KTPA1J
MCJC 2.2 μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)