MCJCU21GBB7223KTPA01
Mfr.Part #
MCJCU21GBB7223KTPA01
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Qualification :
AEC-Q200
Base Product Number :
MCJCU21
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.022 μF
Termination :
Flexible (Soft)
TAIYO YUDEN MCJCU21GBB7223KTPA01
MCJC 0.022 μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)