MCJCU21GBB7103MTPA01
Mfr.Part #
MCJCU21GBB7103MTPA01
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
50V
Base Product Number :
MCJCU21
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±20%
Capacitance :
10000 pF
TAIYO YUDEN MCJCU21GBB7103MTPA01
MCJC 10000 pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)