MCJCQ21GBB7223KTPA1J
Mfr.Part #
MCJCQ21GBB7223KTPA1J
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP CER 0.022UF 250V X7R 0805
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Base Product Number :
MCJCQ21
Capacitance :
0.022 μF
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated :
250V
Lead Style :
TAIYO YUDEN MCJCQ21GBB7223KTPA1J
MCJC 0.022 μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)