MCJCH32NSB7224MTPA1J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MCJCH32NSB7224MTPA1J
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1210
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Lead Spacing :
Subcategory :
Capacitors
Capacitance :
0.22 µF
Termination :
Flexible (Soft)
Failure Rate :
Voltage - Rated :
100V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS :
Details
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
MCJC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Type :
Ceramic Capacitors
Brand :
Lead Style :
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Features :
Soft Termination
Base Product Number :
MCJCH32
Tolerance :
±20%
Height - Seated (Max) :
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Thickness (Max) :
0.083" (2.10mm)
TAIYO YUDEN MCJCH32NSB7224MTPA1J
MCJC 0.22 μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
MCJCH32NSB7224MTPA1J Overview
A 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
MCJCH32NSB7224MTPA1J Features
a size/dimension of 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)