MCJCH31LBB7473MTPA01
Mfr.Part #
MCJCH31LBB7473MTPA01
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1206
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.047 µF
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Base Product Number :
MCJCH31
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
TAIYO YUDEN MCJCH31LBB7473MTPA01
MCJC 0.047 μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)