MCJCH21GBB7472KTPA01
Mfr.Part #
MCJCH21GBB7472KTPA01
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R 0805
Capacitance :
4700 pF
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±10%
Base Product Number :
MCJCH21
Lead Style :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Brand :
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Failure Rate :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
TAIYO YUDEN MCJCH21GBB7472KTPA01
MCJC 4700 pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)