MCJCG31LBB7474MTPA01
Mfr.Part #
MCJCG31LBB7474MTPA01
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
CAP CER 0.47UF 35V X7R 1206
Capacitance :
0.47 µF
Base Product Number :
MCJCG31
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated :
35V
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
AEC-Q200
TAIYO YUDEN MCJCG31LBB7474MTPA01
MCJC 0.47 μF 35V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)