MC9S12C32VFUE25
Mfr.Part #
MC9S12C32VFUE25
Package / Case
80-QFP
Description
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 80QFP
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.35V~5.5V
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA
Program Memory Type :
Flash
Speed :
25MHz