MC9S12C32MPBE25
Mfr.Part #
MC9S12C32MPBE25
Package / Case
52-LQFP
Description
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 52TQFP
Stock
828
In Stock :
828
RAM Size :
2K x 8
Packaging :
Tray
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, SCI, SPI
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
PWM Channels :
yes
Terminal Finish :
MATTE TIN
Terminal Form :
Gull wing
DMA Channels :
No
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Number of I/O :
35
Bit Size :
16
JESD-609 Code :
e3
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Clock Frequency :
50MHz
Published :
2005
uPs/uCs/Peripheral ICs Type :
MICROCONTROLLER
Mounting Type :
Surface Mount
Length :
10mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.35V~5.5V
Package / Case :
52-LQFP
DAC Channels :
No
Has ADC :
yes
Core Size :
16-Bit
Supply Voltage :
2.5V
Base Part Number :
MC9S12C32
Terminal Position :
QUAD
Width :
10mm
HTS Code :
Speed :
25MHz
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Series :
HCS12
Terminal Pitch :
0.65mm
Peripherals :
POR, PWM, WDT
Height Seated (Max) :
1.7mm
JESD-30 Code :
S-PQFP-G52
Supply Voltage-Max (Vsup) :
2.75V