MC9S12C32MPBE16
Mfr.Part #
MC9S12C32MPBE16
Package / Case
52-LQFP
Description
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 52TQFP
Base Part Number :
MC9S12C32
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.35V~5.5V
RAM Size :
2K x 8
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Package / Case :
52-LQFP
Number of I/O :
35
16-Bit
Program Memory Size :
32KB 32K x 8
Speed :
16MHz