MC9S12C32CPBE25
Mfr.Part #
MC9S12C32CPBE25
Manufacturer
NXP Semiconductors
Package / Case
52-LQFP
Description
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 52TQFP
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
NXP Semiconductors
Number of Terminations :
52
HTS Code :
Series :
HCS12
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Supply Voltage :
2.5V
Height Seated (Max) :
1.7mm
Length :
10mm
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.35V~5.5V
JESD-30 Code :
S-PQFP-G52
Published :
2005
JESD-609 Code :
e3
Terminal Pitch :
0.65mm
Program Memory Type :
Flash
Factory Lead Time :
11 Weeks
Clock Frequency :
50MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supply Voltage-Max (Vsup) :
2.75V
Number of I/O :
35
QUAD
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Width :
10mm
Speed :
25MHz