MC8640TVU1067NE
Mfr.Part #
MC8640TVU1067NE
Package / Case
994-BCBGA, FCCBGA
Description
IC MPU MPC86XX 1.067GHZ 994BGA
Package / Case :
994-BCBGA, FCCBGA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Base Part Number :
MC8640
Voltage - I/O :
1.8V 2.5V 3.3V
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Interfaces :
CAN, I2C, IrDA, LIN, SCI, SDHC, SPI, UART/USART
Published :
Packaging :
Bulk
Speed :
1.067GHz