MC68376BGVAB20
Mfr.Part #
MC68376BGVAB20
Package / Case
160-BQFP
Description
IC MCU 32BIT ROMLESS 160QFP
Product Category :
Microcontrollers
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Oscillator Type :
External
RAM Size :
7.5K x 8
Program Memory Type :
ROMless
Core Processor :
CPU32
Number of I/O :
18
Speed :
20MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Connectivity :
CANbus, EBI/EMI, SCI, SPI
Data Converter :
A/D 16x10b
Base Part Number :
MC68376
Packaging :
Tray
Series :
M683xx
Published :
Core Size :
32-Bit
Operating Temperature :
-40°C~105°C TA
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
4.75V~5.25V