MBB02070D6809DRP00
Mfr.Part #
MBB02070D6809DRP00
Description
RES 68 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.6W
Factory Lead Time :
8 Weeks
Resistance :
68Ohms
Diameter :
2.5mm
Tolerance :
±0.5%
Number of Terminations :
2
Length :
6.5024mm
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
600mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
155°C
MBB/SMA 0207 - Professional
Vishay MBB02070D6809DRP00
68Ohms, 0.6W, Metal Film,