MBB02070D5971DC100
Mfr.Part #
MBB02070D5971DC100
Description
RES 5.97K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.6W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±0.5%
Max Operating Temperature :
155°C
Diameter :
2.5mm
Length :
6.5024mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Max Power Dissipation :
600mW
Resistance :
5.97kOhms
Vishay MBB02070D5971DC100
5.97kOhms, 0.6W, Metal Film,