MBB02070D2871DC100
Mfr.Part #
MBB02070D2871DC100
Description
RES 2.87K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Military Standard :
Not
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.6W
Lead Free :
Lead Free
Termination :
Axial
Length :
6.5024mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Max Power Dissipation :
600mW
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Resistance :
2.87kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Operating Temperature :
155°C
Diameter :
2.5mm
Composition :
Metal Film
Vishay MBB02070D2871DC100
2.87kOhms, 0.6W, Metal Film,