MBB02070D2202DRP00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MBB02070D2202DRP00
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 22K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Through Hole Resistors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
MBB/SMA 0207 - Professional
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
8 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Package / Case :
Axial
Resistance :
22kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Composition :
Metal Film
Diameter :
2.5mm
Power (Watts) :
0.6W
Length :
6.5024mm
Max Power Dissipation :
600mW
Tolerance :
±0.5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
155°C
Vishay MBB02070D2202DRP00
22kOhms, 0.6W, Metal Film,