MBB02070C9534FRP00
Mfr.Part #
MBB02070C9534FRP00
Description
RES 9.53M OHM 0.6W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Packing Method :
TR
Factory Lead Time :
21 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Surface Mount :
No
Resistance :
9.53MOhm
Working Voltage :
350V
Power (Watts) :
0.6W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
Wire
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 350
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
600mW
Diameter :
2.5mm
Vishay MBB02070C9534FRP00
FIXED RESISTOR, 9.53MOhm, 0.6W, Metal Film,