MBB02070C9098FRP00
Mfr.Part #
MBB02070C9098FRP00
Description
RES 9.09 OHM 0.6W 1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR
Working Voltage :
350V
Tolerance :
±1%
Resistance :
9.09Ohm
Diameter :
2.5mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.6W
Construction :
Tubular
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 350
Factory Lead Time :
8 Weeks
Max Power Dissipation :
600mW
Package / Case :
Axial
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C