MBB02070C9091DCT00
Mfr.Part #
MBB02070C9091DCT00
Description
RES 9.09K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Through Hole Resistors
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
350V
Feature :
Automotive AEC-Q200
Tolerance :
±0.5%
Package / Case :
Axial
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
MBB/SMA 0207 - Professional
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
Published :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Resistance :
9.09kOhm
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Pbfree Code :
yes
Max Power Dissipation :
600mW
Surface Mount :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
2.5mm
Packing Method :
Ammo Pack
Packaging :
Tape and Box (TB)
Additional Feature :
RATED AC VOLATGE: 350V (AC)
Power (Watts) :
0.6W
Vishay MBB02070C9091DCT00
FIXED RESISTOR, 9.09kOhm, 0.6W, Metal Film,