MBB02070C7509DRP00
Mfr.Part #
MBB02070C7509DRP00
Description
RES 75 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Resistance :
75Ohms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Free
Max Operating Temperature :
155°C
Published :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Length :
6.5024mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Feature :
Automotive AEC-Q200
Max Power Dissipation :
600mW
Power (Watts) :
0.6W
Diameter :
2.5mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Vishay MBB02070C7509DRP00
75Ohms, 0.6W, Metal Film,