MBB02070C6044FRP00
Mfr.Part #
MBB02070C6044FRP00
Description
RES 6.04M OHM 0.6W 1% AXIAL
Diameter :
2.5mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
No
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.6W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
6.04MOhm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Feature :
Automotive AEC-Q200
Working Voltage :
350V
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Max Power Dissipation :
600mW
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 350
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C