MBB02070C5764FC100
Mfr.Part #
MBB02070C5764FC100
Description
RES 5.76M OHM 0.6W 1% AXIAL
Power (Watts) :
0.6W
Feature :
Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
600mW
Terminal Shape :
Wire
Surface Mount :
No
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
MBB/SMA 0207 - Professional
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Packaging :
Tape and Box (TB)
ECCN Code :
EAR99
Diameter :
2.5mm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 350
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Construction :
Tubular
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Working Voltage :
350V
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
FIXED RESISTOR
Packing Method :
Ammo Pack
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
5.76MOhm
Tolerance :
±1%
Vishay MBB02070C5764FC100
FIXED RESISTOR, 5.76MOhm, 0.6W, Metal Film,