MBB02070C5364FRP00
Mfr.Part #
MBB02070C5364FRP00
Description
RES 5.36M OHM 0.6W 1% AXIAL
Max Power Dissipation :
600mW
Surface Mount :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Packing Method :
TR
Terminal Shape :
Wire
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
2.5mm
MBB/SMA 0207 - Professional
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Power (Watts) :
0.6W
Working Voltage :
350V
Factory Lead Time :
21 Weeks
Resistance :
5.36MOhm
Vishay MBB02070C5364FRP00
FIXED RESISTOR, 5.36MOhm, 0.6W, Metal Film,