MBB02070C4539DC100
Mfr.Part #
MBB02070C4539DC100
Description
RES 45.3 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Through Hole Resistors
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Diameter :
2.5mm
Working Voltage :
350V
Additional Feature :
RATED AC VOLATGE: 350V (AC)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Package / Case :
Axial
Feature :
Automotive AEC-Q200
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Construction :
Tubular
Max Power Dissipation :
600mW
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Free :
Lead Free
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
Wire
Factory Lead Time :
8 Weeks
Resistance :
45.3Ohm
Power (Watts) :
0.6W
Packing Method :
Ammo Pack
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Surface Mount :
No
Pbfree Code :
yes
Vishay MBB02070C4539DC100
FIXED RESISTOR, 45.3Ohm, 0.6W, Metal Film,