MBB02070C3924FRP00
Mfr.Part #
MBB02070C3924FRP00
Description
RES 3.92M OHM 0.6W 1% AXIAL
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Factory Lead Time :
8 Weeks
Automotive AEC-Q200
Published :
Working Voltage :
350V
Resistance :
3.92MOhm
Power (Watts) :
0.6W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
600mW
Diameter :
2.5mm
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Vishay MBB02070C3924FRP00
Through Hole FIXED RESISTOR, 3.92MOhm, 0.6W, Metal Film,