MBB02070C3743FRP00
Mfr.Part #
MBB02070C3743FRP00
Description
RES 374K OHM 0.6W 1% AXIAL
Packing Method :
TR
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Power (Watts) :
0.6W
Max Power Dissipation :
600mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated DC :
300V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
350V
Diameter :
2.5mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
600mW
Resistance :
374kOhm
Vishay MBB02070C3743FRP00
Through Hole FIXED RESISTOR, 374kOhm, 0.6W, Metal Film,