MBB02070C3743DC100
Mfr.Part #
MBB02070C3743DC100
Description
RES 374K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Factory Lead Time :
8 Weeks
1 (Unlimited)
Additional Feature :
RATED AC VOLATGE: 350V (AC)
Axial
Surface Mount :
No
Power (Watts) :
0.6W
Feature :
Automotive AEC-Q200
Terminal Shape :
Wire
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Diameter :
2.5mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
374kOhm
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Box (TB)
Packing Method :
Ammo Pack
Tolerance :
±0.5%