MBB02070C3480FRP00
Mfr.Part #
MBB02070C3480FRP00
Description
RES 348 OHM 0.6W 1% AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Automotive AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Published :
Resistance :
348Ohm
Terminal Shape :
Wire
Metal Film
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Diameter :
2.5mm
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Voltage - Rated DC :
300V
Power (Watts) :
0.6W
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 350
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Construction :
Tubular
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Contact Plating :
Tin
Package / Case :
Axial
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
600mW
Working Voltage :
350V
Power Rating :
600mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Packing Method :
TR
Lead Free :
Lead Free
Mount :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Vishay MBB02070C3480FRP00
Through Hole FIXED RESISTOR, 348Ohm, 0.6W, Metal Film,