MBB02070C3303FCT00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MBB02070C3303FCT00
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 330K OHM 0.6W 1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Through Hole Resistors
Feature :
Automotive AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 350
Packing Method :
Ammo Pack
Package / Case :
Axial
Series :
MBB/SMA 0207 - Professional
Lead Free :
Lead Free
Resistance :
330kOhm
Military Standard :
Not
Diameter :
2.5mm
Terminal Shape :
Wire
Max Power Dissipation :
600mW
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Composition :
Metal Film
Construction :
Tubular
Power (Watts) :
0.6W
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Working Voltage :
350V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Power Rating :
600mW
Tolerance :
±1%
Vishay MBB02070C3303FCT00
Through Hole FIXED RESISTOR, 330kOhm, 0.6W, Metal Film,