MBB02070C3098FRP00
Mfr.Part #
MBB02070C3098FRP00
Description
RES 3.09 OHM 0.6W 1% AXIAL
Max Power Dissipation :
600mW
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.6W
Working Voltage :
350V
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 350
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Diameter :
2.5mm
Composition :
Metal Film
Surface Mount :
No
Factory Lead Time :
6 Weeks
Resistance :
3.09Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Package / Case :
Axial
Construction :
Tubular
Operating Temperature :
-55°C~155°C