MBB02070C3019DC100
Mfr.Part #
MBB02070C3019DC100
Description
RES 30.1 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Through Hole Resistors
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Diameter :
2.5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Automotive AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
Wire
Factory Lead Time :
8 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
600mW
Resistance :
30.1Ohm
Lead Free :
Lead Free
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Working Voltage :
350V
Power (Watts) :
0.6W
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Package / Case :
Axial
Packing Method :
Ammo Pack
Packaging :
Tape and Box (TB)
Surface Mount :
No
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
Tubular
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
RATED AC VOLATGE: 350V (AC)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Number of Terminations :
2
Vishay MBB02070C3019DC100
FIXED RESISTOR, 30.1Ohm, 0.6W, Metal Film,