MBB02070C2422DC100
Mfr.Part #
MBB02070C2422DC100
Description
RES 24.2K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
6.5024mm
Tolerance :
±0.5%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
155°C
Power (Watts) :
0.6W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Max Power Dissipation :
600mW
Composition :
Metal Film
Published :
Resistance :
24.2kOhms
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
2.5mm
Feature :
Automotive AEC-Q200
Vishay MBB02070C2422DC100
24.2kOhms, 0.6W, Metal Film,