MBB02070C2221DC100
Mfr.Part #
MBB02070C2221DC100
Description
RES 2.22K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Diameter :
2.5mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Length :
6.5024mm
Power (Watts) :
0.6W
Resistance :
2.22kOhms
Max Operating Temperature :
155°C
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
600mW
Packaging :
Tape and Box (TB)
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.5%
MBB/SMA 0207 - Professional
Vishay MBB02070C2221DC100
2.22kOhms, 0.6W, Metal Film,