MBB02070C1654DC100
Mfr.Part #
MBB02070C1654DC100
Description
RES 1.65M OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Resistance :
1.65MOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Diameter :
2.5mm
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Factory Lead Time :
10 Weeks
Length :
6.5024mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power (Watts) :
0.6W
Max Power Dissipation :
600mW
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Metal Film
Vishay MBB02070C1654DC100
1.65MOhms, 0.6W, Metal Film,