MBB02070C1211DRP00
Mfr.Part #
MBB02070C1211DRP00
Description
RES 1.21K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
1.21kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Diameter :
2.5mm
Power (Watts) :
0.6W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Length :
6.5024mm
Max Power Dissipation :
600mW
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Automotive AEC-Q200
Vishay MBB02070C1211DRP00
1.21kOhms, 0.6W, Metal Film,